При проходження техогляду будуть використовувати супутники та шумоміри

шумомір

Проходження техогляду запропонували відстежувати по супутнику та з використанням однотипних шумомірів. Як відзначили експерти використовуватися з 2019-ого року буде лише шумомір, який відповідає ГОСТу.

Передбачається, що інформацію про те, чи був конкретний автомобіль на пункті технічного огляду чи ні, буде передавати система ГЛОНАСС. Відповідна пропозиція міститься в листі в уряд. У ньому відомство пропонує зробити діагностичну карту автомобіля електронної, а відвідування ТО відстежувати за допомогою супутника. Таким чином у відомстві планують згорнути сірий ринок техогляду.

Питання вибору шумоміра

Тепер поговоримо про те, як вибрати гарний шумомір. При підборі потрібної моделі шумоміра, необхідно чітко уявляти, для яких цілей ви його купуєте: для виробничих потреб (вимірювання шуму працюючого обладнання — верстатів, механізмів, транспортних засобів), для екологічних вимірювань (для оцінки впливає чинника на здоров’я людини на робочому місці або в приміщенні), для отримання ліцензії, наприклад МНС або атестата акредитації лабораторії, в цьому випадку вам знадобиться шумомір 1 або 2 класу. Або вам необхідно лише виміряти шум на кухні від працюючої витяжки або в спальні, від хропе за стінкою сусіда, тоді вам треба пошукати недорогий, побутовий дозиметр шуму.
шумомір
Згідно з чинним в даний момент нормативному документу ГОСТ Р 53188.1-2008, сучасні прилади для вимірювання звуку (шумоміри) повинні відповідати певним вимогам. Документ встановлює їх для шумомірів 1 і 2 класів, до них відносяться шумоміри для вимірювання звуку, шумоміри з функцією інтегрування для вимірювання середнього рівня звуку та шумовимірювачі з функцією інтегрування для вимірювання рівня впливу звуку.

Шумомір нового стандарту

Стандарт встановлює вимоги до номінальних технічними характеристиками приладів: робочий діапазон частот (Гц), діапазон вимірювань (дБА), тимчасові характеристики (S, F, імпульс, пік, еквівалент), відхилення цих значень в умовах експлуатації для шумомірів 1 і 2 класів. Детальніше можна дізнатися з тексту документа.

У свою чергу стандарт не пред’являє строгих вимог до конструкції шумомірів. Це може бути окремий прилад з приєднаним мікрофоном і підсилювачем, може складатися з декількох блоків, виміряні значення можуть відображатися на індикаторі, якщо це моноблок, або відображатися на екрані ПК якщо пристрої відображення інформації у приладу немає. Також не регламентується спосіб обробки сигналу.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*