Кардіолог розповів про небезпеку гіпертонії

За словами кардіолога Тамаза Гаглошвілі, внаслідок наявної гіпертонії людина може додатково постраждати від серцевої, ниркової недостатності.

У своєму інтерв’ю Гаглошвілі нагадав, що параметрами здорового артеріального тиску є цифри 135 на 85 і нижче. Якщо показники АТ стійко перебувають у межах 140 і вище на 90, можна говорити про наявність гіпертонії.

Підвищений тиск означає, що кровообіг з більшою силою тисне на стінки судин, сприяючи пошкодженням. Побічні ефекти такого тиску можуть бути дуже небезпечними у своїй довгостроковій перспективі. Говорячи про це, кардіолог повідомив, що якщо у людини спостерігається постійно високий тиск, він ризикує погіршити ситуацію і знаходиться в зоні ризику розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, серцевої і ниркової недостатності.

Гаглошвілі підкреслив, що крім прийому ліків, що знижують тиск, для профілактики можливих при гіпертонії ускладнень важливо практикувати немедикаментозні засоби у вигляді схуднення, відмови від шкідливих звичок, регулярної фізичної активності, здорового харчування. Кардіолог попередив, що останнім часом проблеми зі здоров’ям, викликані гіпертонією, помітно помолодшали.

Подпишись на нас в Google НовостяхПодпишитесь в Google News

Leave a comment

Your email address will not be published.


*