Аномальна спека: масштабні лісові пожежі охопили південь Європи

Сильні лісові пожежі продовжують поширюватись у низці європейських країн, у тому числі у Франції, Іспанії, Португалії, Греції, Угорщині та Хорватії.

Як зазначає Sky News, цього року сезон пожеж у Європі розпочався раніше, ніж звичайно – після надзвичайно посушливої спекотної весни. Місцева влада пов’язує це явище з кліматичними змінами. Через пожежі довелося евакуюватися тисячам людей.

Три тисячі пожежників задіяні у гасінні вогню та порятунку будинків на південному заході Франції у департаменті Жиронда. У Португалії понад тисячу пожежників та звичайні громадяни намагаються не підпустити вогонь до житлових споруд.

В Іспанії пожежні служби намагаються стримати поширення кількох вогнищ лісових пожеж. Шостий день триває боротьба з вогнем у районі Лас-Урдес в автономному товаристві Естремадура. З півдня автономного товариства Андалусія через загрозу пожеж евакуювали 3 тис. мешканців місцевих сіл.

Вчені зазначають, що небезпечний для людей рівень спеки виходить за межі цифр на термометрі. Важливим є також рівень вологості. Згідно з актуальними дослідженнями, критична межа температури навколишнього середовища лежить нижче за 35°С. При 100% вологості критична температура 31°, а при 60% – 38°С.

Подпишись на нас в Google НовостяхПодпишитесь в Google News

Leave a comment

Your email address will not be published.


*