Трагедії в Маріуполі могло не бути, якби Україна отримала HIMARS раніше, – посол Польщі

Перемога України у розв’язаній росією війні — лише питання часу, водночас Захід має надавати Києву максимальну підтримку озброєнням, яке могло б відвернути трагедію, на кшталт маріупольської.

Таке переконання висловив в інтерв’ю Polsat News посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький.

Дипломат наголосив, що у перемозі України у нього «немає жодних сумнівів». Водночас він зазначив, що цьому міг би завадити лише якийсь “незрозумілий поворот” у політиці Заходу щодо України, якби припинилася військова, економічна підтримка Києва і змінилася санкційна політика щодо росії.

“Мені важко навіть придумати причину, чому це могло б статися (припинення надання Україні підтримки – ред.). Україна себе захистить, це лише питання часу”, — підкреслив Ціхоцький.

Він зауважив, що західна військова допомога надається Україні, але могла б надходити швидше, що значно змінило б ситуацію на фронті.

“Ми чудово знаємо, якби HIMARS (артилерійські установки США – ред.) потрапили в Україну раніше, то маріупольської трагедії могло б не статися”, — заявив посол РП.

За його словами, українські позиції були за 100 км від Маріуполя, але військові «не могли посунути лінію фронту і були змушені спостерігати за трагедією своїх товаришів». На переконання дипломата, якби Україна мала ці артилерійські установки раніше, то російських загарбників не пустили б до міста.

“Тож ми маємо запитати себе: чи збираємося спостерігати, як Україна спливає кров’ю і, нарешті, перемагає, а потім десятиліттями відбудовуватиметься, що також призведе до тривалої нестабільності на наших кордонах; або ж ми зараз докладемо ще більше зусиль, аби прискорити цю перемогу і, як наслідок, скоротити період відбудови та відновлення стабільності”, — сказав Ціхоцький.

На його переконання, росія не зупиниться, якщо її не примусити це зробити. І українці усвідомлюють, що лише перевага на полі бою, а також міжнародні санкції можуть змусити росіян змінити свої плани.

“Звісно, це висока ціна для всіх партнерів України, яку ми (Польща — ред.) теж платимо, щоб колись ця війна не розгорілася і на нашій території”, — резюмував посол РП в Україні.

Источник: v-variant.com.ua

Подпишись на нас в Google НовостяхПодпишитесь в Google News

Leave a comment

Your email address will not be published.


*