Українці можуть різко скоротити витрати на опалення: як платити значно менше

В Україні витрати на опалення можна скоротити щонайменше на третину.

Для цього можна використовувати методи скорочення тепла усередині квартир та будинків.

Щоправда, для значної економії доведеться провести комплексне утеплення всієї будівлі (багатоквартирного або приватного будинку) по периметру.

Як зазначають у Державному агентстві з питань енергоефективності та енергозбереження, у побуті можна використовувати низку способів для скорочення витрат тепла.

Серед них:

Тепловий лічильник. Це дозволить платити тільки за ту кількість тепла, яку ви насправді споживаєте. Однак тут варто відзначити, що далеко не у всіх квартирах є технічна можливість встановити індивідуальні прилади обліку. Це неможливо зробити у хрущовках через систему розведення тепла.

Термостатичний вентиль. Радіатор має бути таким розміром, щоб відповідати розміру кімнати. На кожному радіаторі слід встановити термостатичний вентиль. Він дозволить регулювати обсяг тепла, що подається до конкретної кімнати.

Важливо також, щоби радіатори нічим не закривали: важкими шторами, меблями. Перед початком опалювального сезону варто перевірити систему. Це дозволить не допустити поривів під час експлуатації системи.

Газовий котел, колонку чи бойлер потрібно міняти кожні 15-20 років. Згодом ці прилади втрачають ефективність, споживають значно більше газу, ніж необхідно для підігріву відшкодування та води. Крім того, скоротити втрати дозволить система рекуперації тепла на вентиляції, утеплення вікон (або заміна), килими на підлогах.

Раніше суд передав до управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими злочинним шляхом (АРМА), 26 обласних та міських операторів газорозподільних систем. Усі ці підприємства належать компанії РГК Дмитра Фірташа.

Підприємства звинуватили у несплаті до держбюджету 1,48 млрд грн. Українці платять за доставку газу облгазам. За сам газ гроші надходять до постачальника.

1,5 млрд грн, імовірно, не були сплачені в період із 2017 року, тоді в тарифі не було коштів на сплату до бюджету за використання мереж. За версією ДБР, компанія Фірташа отримала облгази з порушенням процедур.

Подпишись на нас в Google НовостяхПодпишитесь в Google News

Leave a comment

Your email address will not be published.


*