У Слов’янську працює гінекологічний кабінет із сучасним обладнанням

З липня 2023 року на базі Міської клінічної лікарні Словʼянська почав працювати безбарʼєрний гінекологічний кабінет. Тут медичну допомогу можуть отримати місцеві мешканки або вимушено переміщені жінки, маломобільні пацієнтки, люди з інвалідністю та жінки, які зазнали сексуального насильства. Кабінет оснащений сучасним обладнанням та усіма необхідними матеріалами. 

Про це йдеться в матеріалі Східного Варіанта.

Обовʼязковою умовою для роботи безбарʼєрного гінекологічного кабінету була цілодобова можливість приймати пацієнток, розповіла т.в.о. директора Міської клінічної лікарні Словʼянська Валентина Іванівна Галущенко.

Фото: Східний Варіант

Пацієнток приймає акушерка-гінекологиня Лідія Вікторівна Агамірʼян

Прийом у безбарʼєрному гінекологічному кабінету абсолютно безоплатний. Не треба закупати навіть розхідні матеріали – цим лікарів забезпечують партнери.

Гінекологічне крісло у кабінеті безбарʼєрного доступу – чи не найкраще у Словʼянську, розповідає Лідія Вікторівна. Такого немає навіть у пологовому будинку. У крісла є механізм, який підлаштовує його розміри під зріст людини, присутнє регулювання підголів’я та підніжжя, є потужна лампа для огляду, а поруч стоїть сенсорний прилад для обробки рук. Усе для того, щоб швидко та комфортно провести огляд пацієнток.

Фото: Східний Варіант

За перший місяць вже було прийнято 110 пацієнток з різними скаргами та проблемами. Більшість випадків – це звичайний гінекологічний огляд.

Також Лідія Вікторівна та чергові гінекологи пройшли спеціальне навчання для роботи з постраждалими від сексуального насильства. Спеціалісти мають знання з основ психологічної підтримки, знають  як розмовляти та як поводитися з такими пацієнтками.

Усього, станом на зараз, в Україні працюють 86 гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу. Їх обладнали UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення спільно з Українським Жіночим Фондом та Благодійним фондом «Здоров’я жінки і планування сім’ї». 

Адреса кабінету у Слов’янську: Клінічна діагностична клініка м. Словʼянськ, вул. Т. Шевченка, 40.З приводу прийому можна звертатися з 8:00 до 15:00 в реєстратуру: 066-196-62-71.

Детальну інформацію про роботу інших гінекологічних кабінетів UNFPA можна отримати за номером 3033*.

*Лінія працює щодня з 9:00 до 18:00, дзвінки з мобільних операторів та міських номерів по Україні безоплатні.

Читайте повністю матеріал Східного Варіанта: «Відчувати себе потрібними, у комфорті та у безпеці»: як у Слов’янську працює безбар’єрний гінекологічний кабінет

Також читайте: «Так люди відчувають себе потрібними»: один день з роботи мобільної гінекологічної бригади на Донеччині

Источник: v-variant.com.ua

Подпишись на нас в Google НовостяхПодпишитесь в Google News

Leave a comment

Your email address will not be published.


*